Lista prezentów dla małych Podróżników
Listy,  Listy rzeczy,  Porady

Lista prezentów dla małych podróżników

     Niedługo święta, więc najwyższy pora pomyśleć o prezentach dla naszych Milusińskich.

     Przecież prezenty to nieodłączny element gwiazdkowej tradycji. I również tradycyjnie jest to czas gorączkowych poszukiwań, rodzicielskich „podchodów” kończących się najczęściej sugestią w stylu – „napisz list do Świętego Mikołaja”. Jedynie rodzice dzieci „zarażonych” jakąś pasją mają łatwiejsze zadanie. Ja z mężem jesteśmy w tej grupie szczęśliwców, którzy nie mają problemów ze znalezieniem odpowiedniego podarunku dla naszych dzieci, a szczególnie dla córki. Maja jest bowiem zafascynowana podróżami. Nie ukrywam, że ta fascynacja została wywołana przez nasz sposób spędzania wolnego czasu. Jestem jednak przekonana, że w każdym dziecku można, a nawet trzeba rozbudzić zamiłowanie do poznawania świata. A nietypowy prezent „DLA MAŁEGO ODKRYWCY” z pewnością w tym pomoże. Jeśli zechcecie obudzić w dzieciach bakcyla rewelatora, to zachęcam do skorzystania z bożonarodzeniowej podpowiedzi.

     Poniżej przedstawiam listę upominków, które mogą się maluchom spodobać. Koszt tych drobiazgów nie przekracza 100 złotych, dlatego mam nadzieję, że każdy będzie mógł wybrać coś odpowiedniego. Wszystkie rzeczy są przetestowane przeze mnie i moje dzieci. Z całego serca je polecam i myślę, że będziecie tak samo zadowoleni jak Maja. 😉

Oto lista, kolejność jest przypadkowa:

Mapa – zdrapka

     Mapa to gadżet bardzo popularny nie tylko wśród dzieci. Atrakcyjność  kryje się w tym, że z miejsc, które się odwiedziło zdrapujemy specjalną maskującą folię. Jest to bardzo uniwersalny prezent, który spodoba się zarówno małemu jak i dużemu podróżnikowi. Moja córka Maja bardzo często ogląda tę mapę i pokazuje przez nią odwiedzone kraje. Jednocześnie wyznacza nowe trasy w miejscach, które chciałaby zobaczyć. Wybór map zdrapek jest ogromny. Jednak jeśli stawiacie na jakość to polecam sklep Busem Przez Świat. Mam porównanie z inną naszą mapką-zdrapką, która okazała się niezłą podróbką, gdyż łatwiej w niej było zrobić dziurę niż zaznaczyć odwiedzone miejsce. Natomiast mapa z sklepu „Busem Przez Świat” jest rewelacyjna!

Link do mapy:

https://www.sklep.busemprzezswiat.pl/produkt/zdrapywalna-mapa-swiata/

Cena: 89zł

 mapa ścienna

Kolorowa mapa ścienna

     Laminowana mapa świata do powieszenia – kojarząca się z mapami szkolnymi. Jednak mapa, która wisi u nas na ścianie jest szczególna. To przyciągający oczy niezwykle kolorowy obraz świata dodatkowo „upstrzony” ilustracjami niczym świąteczne ciasto egzotycznymi bakaliami. Zamieszczone ilustracje przybliżają kulturę, historię, architekturę, faunę oraz florę określonych regionów ziemi. Przykładem mogą być piramidy w Egipcie, Akropol w Grecji, czy kangury w Australii. Dzięki temu, oprócz nauki nazw państw i stolic oraz ich położenia, dziecko zacznie kojarzyć dane miejsce z ich charakterystycznymi symbolami.

Link do mapy: https://www.comfortmap.com/pl/

https://www.ksiegarnia-podroznika.pl/product-pol-33110-Swiat-dla-dzieci-Mapa-scienna-oprawiona.html

Cena: ok. 80 zł w sklepie stacjonarnym, przez sklep internetowy ok. 40 zł.

 mapa do powieszenia

Zbliżenie

   mapa

Hamak

     Hamak to wymarzony prezent dla wielu z nas. Mam wrażenie, że nikt nie oprze się pokusie spędzenia choćby paru chwil w tak nietypowym „łóżku”. Ja szukając noclegów w egzotycznych krajach, zawsze chętniej spoglądam na oferty ze zdjęciami turystów odpoczywających w „kocu” rozpiętym pomiędzy palmami, a po dotarciu do celu podróży z największą rozkoszą korzystam z wcześniej dostrzeżonej atrakcji. Po prostu, relaksując się w hamaku nad brzegiem oceanu – spełniam swoje małe marzenie. Aktualnie planuję wyprawę na egzotyczne Filipiny. Nie muszę już rozglądać się za „nadmorską leżanką”, ponieważ mam własną. Od dziś moje słodkie chwile spokoju mogę sobie zaaplikować gdzie chcę i kiedy chcę.

     A teraz – strona techniczna. Przy wyborze hamaka ważna była dla mnie jego waga. Podróże z trójką dzieci, z samym bagażem podręcznym zmusza oczywiście do wyboru praktycznych i lekkich rzeczy. Mój hamak świetnie się wpisuje w te wymagania. Na dodatek ma specjalny tropikalny bonus – moskitierę. Dzięki temu nie będą mi już straszne jakiekolwiek insekty. Nie mogę doczekać się próby generalnej na filipińskiej plaży.

Link do hamaka: https://hammock.pl/hamaki-turystyczne-podroznicze/247-hamak-turystyczny-moskitiera-moskito-traveller.html

Cena: ok. 300 zł

 

Poduszka – rogal na podróż

     Rzecz, bez której ciężko przeżyć długą podróż. Latająca/zwisająca głowa podczas spania na siedząco nie sprzyja komfortowi i relaksowi – o bólu szyi nie wspomnę. Szczególnie dzieci mają problem ze spaniem w takiej pozycji, więc poduszka podpierająca głowę i odciążająca szyję jest wielkim wybawieniem. Ci co mnie znają bliżej, wiedzą, że jestem miłośniczką rzeczy handmade. Stąd pierwszą moją myślą było poszukanie wśród osób zajmujących się rękodziełem kogoś, kto szyje takie poduszki. I tak trafiłam na stronę firmy AAB Creative. To był strzał w dziesiątkę! Jakość poduszek świetna, wzory i rozmiary przeróżne. Wszystko zrobione z naturalnych i atestowanych materiałów, więc idealna dla maluszków. W pierwszym momencie miałam wątpliwości, czy można je prać. Okazało się, że nie ma z tym problemu i można zrobić przepierkę w 40 stopniach. Z mojego punktu widzenia………. minusów brak! Dla dzieci mam 3 poduszki podróżne: dwa rogale na szyję i jedną poduszkę motylek, która jest przeznaczona głównie dla mojego malutkiego synka, ale korzysta z niej także Maja.

Link do sklepu: https://www.facebook.com/aabcreative/

Cena: 30zł

rogal na podróż prezent dla podróżnika lista prezentów dla podróżnika

Książki

     W naszych prezentach nawet dla rocznego synka nigdy nie zabrakło książek. Wiadomo – Filipek otrzymuje książeczki z obrazkami, które mają mu pomóc w rozwoju. Maja otrzymuje książki, bo na nie czeka. Książka jest dla niej, jak i dla wielu innych dzieci bramą do tajemniczego świata. Nie wspomnę już o tym, że jest to również bodziec rozwojowy. Obserwuję u córki z każdą kolejną przeczytaną pozycją coraz większą kreatywność, a i wiedza o świecie jakby gruntowniejszą. Czy w zderzeniu z takimi argumentami jesteśmy w stanie pominąć w naszych przedświątecznych poszukiwaniach małego tomiku? Z uwagi na zainteresowania córki moją uwagę przykuwają publikacje związane z podróżami. Jest w tym obszarze wiele ciekawych pozycji, można byłoby wyliczać bez końca. Jednak tutaj wymienię tylko kilka, które ostatnio nie tylko mnie zainteresowały. Pierwsza to cała seria bestsellerów Neli Małej Reporterki. Maja jest zakochana w tych książkach i widać, że bardzo się z Nelą utożsamia. Chętnie czyta i odtwarza w zabawie  opisane sytuacje. Chce być taka jak Nela. Jest jej wielką fanką.

Link do sklepu: https://www.empik.com/

Cena: ok. 40 złnela mała reporterka

     Dwie kolejne pozycje to ostatnie moje odkrycie: „Przygoda z Polską” i „Przygoda z Europą”. Są to książki kreatywne, które idealnie nadają się na podróże. Jest tam mnóstwo kolorowanek, wyklejanek, zagadek związanych z Polską i Europą. W książkach dzieci znajdą modele budynków do złożenia, wycinanki, rozkładane krajobrazy, itp. Książki są napisane w dwóch językach: w polskim i angielskim, jest to więc dodatkowy walor. Oprócz tego, że w podróży taka książeczka skutecznie wypełnia czas, to jeszcze rozwija zdolności manualne (naklejki, składanki), uczy liter i cyfr, ćwiczy spostrzegawczość, poprawia koncentrację, a także doskonali język angielski. Moim zdaniem dzięki bardzo przystępnemu sposobowi przekazania informacji  może to być prezent nawet dla  3-latka.

Link do sklepu: https://www.pikinini.pl/

Cena: 26 zł

przygoda z Polską   przygoda z Europą

Notatnik podróżniczy

    Notatnik, a raczej pamiętnik był niezwykle istotnym elementem mojego młodzieńczego życia. Skrywał najcenniejsze tajemnice, przechowywał najważniejsze myśli, opisy wydarzeń. Zastanawiałam się, kiedy moja córeczka zechce stworzyć dla siebie „pamiętnikowy tajemniczy świat”. Naturalną kolej ewolucji zburzyła babcia, która zabrała Maję w góry wręczając jej na dzień dobry notatnik z sugestią prowadzenia w nim dzienniczka. Złote myśli, sekretne wpisy, itp. już nie kojarzą się Mai z pamiętnikiem. Pamiętnik po tym wyjeździe to dla niej rewelacyjna pamiątka z podróży – zapiski wspaniałych chwil w drodze. Babciny notatnik już zapisany. I co dalej? Trzeba rozglądać się za następnym „utrwalaczem” podróżniczych przygód. Tym bardziej, że kolejny wyjazd już tuż, tuż, a w notatniku można już coś napisać np. stworzyć listę podróżniczego ekwipunku. I tym razem miałam sporo szczęścia. Trafiłam na „Mój dziennik podróży” – notatnik wspomnień z wypraw nie gorszy niż zapisany górskimi przygodami. Dodatkowo zostałam uświadomiona, że również nie umiejące pisać młodsze dzieci mogą osiągnąć ten sam cel jak ich starsze rodzeństwo. Od czego są bowiem kolorowe rysunki, wyklejanki, a nawet „Podróżnicze wycinanki” w formie plików pdf.

Od teraz nasze dzieci zawsze będą miały taki dziennik.

Link do sklepu: https://bezdroza.pl/

Cena: 10 złdziennik podróży

dziennik z podróży          dziennik z podróży

Gry

W bożonarodzeniowym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście gier.

     Pisałam już kiedyś, że gry towarzyszą nam w każdej podróży. Jest to bardzo dobry powód do spędzenia czasu z dziećmi.  Podróżnicy obowiązkowo wożą ze sobą gry, ponieważ traktują je jako bezpiecznik przed nudą. Gdy podczas deszczu dzieci nie wiedzą, co ze sobą robić, gdy na lotnisku musimy zbyt długo czekać na kolejny samolot – gra rozwiązuje wszystkie problemy. Ostatnio natrafiłam na świetne planszówki, które mogą także zainteresować dorosłych podróżników. Na rodzinną wspólną zabawę – idealne! Mam na myśli dwie gry: „Barcelona czy Werona?” oraz „Od Helu do Wawelu”. Obie gry są do siebie podobne, bo polegają na określeniu położenia miast względem siebie. Pierwsza gra skupia się na miejscach poza granicami Polski, natomiast druga dotyczy miejscowości w naszym kraju. Wymagana jest tu znajomość kierunków świata oraz położenie miast, dlatego gra jest przeznaczona dla osób od 10 lat, choć młodsze dziecko, które pasjonuje się poznawaniem nowych miejsc, także sobie poradzi.

Link do gier:

https://sklep.granna.pl/od-helu-do-wawelu

https://sklep.granna.pl/barcelona-czy-werona

Cena: ok. 40-45 zł

   

     Innym rodzajem zabaw są planszówki, które towarzyszą nam w domu, gdy nie podróżujemy. Do takich gier należy m.in. „Wsiąść do pociągu – Europa”(są też inne wersje, tj. „Dookoła świata”, „Pierwsza podróż”). Moje sugestia, że ta gra nadaje się do zabawy w domu, a nie w podróży wynika z tego, że jest to gabarytowo duża planszówka, z wieloma drobnymi elementami, które łatwo można zgubić po drodze. Jednak dzięki takiej grze w domu, możemy poczuć ducha podróży, za którym nam często tęskno, szczególnie gdy za oknem plucha.

     A teraz coś o samej grze. 🙂 Zabawa polega na budowaniu połączeń kolejowych między miastami tak, aby tworzyć trasy wyszczególnione na posiadanych biletach. Jak sama nazwa wskazuje, gracze poruszają się po mapie Europy. Reguły zabawy są proste i jasne, dzięki czemu dzieci także mogą wziąć udział w zabawie i nie sprawia to im problemu. Wykształca to we wszystkich uczestnikach zabawy zdolność do strategicznego myślenia, a emocje wynikające ze współzawodnictwa sięgają czasami zenitu.

Link do gry: https://www.rebel.pl//product.php/1,606/9665/Wsiasc-do-Pociagu-Europa.html

Cena: ok. 170 zł

    

Jestem pewna, że nie tylko Maja z takiego prezentu się ucieszy – polecam Wam te gry.

Naklejka ścienna

     Kilka dni temu zobaczyłam w mieszkaniu koleżanki świątecznie ozdobiony pokój. Na oknach gwiazdki, na ścianach choinki i aniołki – po prostu cudo. W kolejnym pokoju na ścianie wielka mapa świata z kolorowymi punktami (Paryż, Rzym, Barcelona). Gdy ochłonęłam, koleżanka z uśmiechem wyjaśniła, że jest to specjalna naklejka na ścianę. Widząc niegasnący błysk w moich oczach kontynuowała, że takie naklejki są w różnych kolorach, wzorach i  kategoriach. Dzięki temu pomysłowi zmieniła nie do poznania swoje mieszkanie. Z mojego punktu widzenia największe wrażenie robi ta mapa z zaznaczonymi dzięki specjalnym doklejkom miastami. Jest ona stałą i piękną ozdobą pokoju, z powodzeniem może zastąpić fototapetę, czy jakikolwiek obraz. Dodatkowo na mapie można dokleić zdjęcia – po prostu czad! Nawet moje wątpliwości co do jakości naklejek zostały przez koleżankę rozwiane. Kontrolę na bieżąco przeprowadzają jej dzieci:).

Koleżanka z pewnością przekonała mnie – piszę list do Świętego Mikołaja!

Link do sklepu: https://yokodesign.pl/

Cena: 95zł (rozmiar xxl)

mapa naklejka

mapa tapeta    mapa tapeta 2

Fotokalendarz

     Kolejną propozycją świątecznego prezentu jest kalendarz. Jako, że ma to być gwiazdkowa niespodzianka, rzecz nie może być tuzinkowa. I właśnie moim pomysłem na wyjątkowy podarek jest kalendarz, na którym zamiast standardowych zdjęć są zdjęcia bliskich mojemu sercu osób. Czyż nie jest to idealny prezent np. dla dziadków od wnuków. My zdecydowaliśmy się w tym roku na kalendarz z motywami podróżniczymi ze zdjęciami naszych dzieci z dotychczasowych wyjazdów. Planuję, że zostanie powieszony w pokoju dzieci. Będą miały okazję cały rok patrzeć i wspominać chwile radości, które towarzyszyły im w czasie naszych wojaży.

     Osobiście polecam firmę Colorland, która ma bardzo duży wybór motywów podróżniczych (i nie tylko). Taka otoczka wokół wybranych fotografii sprawia, że z pozoru „mdłe” zdjęcie nabiera koloru i wyrazistości, a mało zauważalne szczegóły stają się motywem wiodącym całego ujęcia. Jakość tych kalendarzy też jest super i była osobiście przetestowana przez mojego 2-letniego Filipa, który z wielką łatwością wszystko gniecie i drze. 🙂

Link do sklepu: https://www.colorland.pl/

Koszt: 24-35 zł w zależności od wielkości

Rogal do karmienia

     Jest to świetny prezent nie tylko dla mamy karmiącej, ale też dla maluszka, który od narodzin podróżuje z rodzicami. U nas świetnie się sprawdzał podczas długich lotów, gdy nie było możliwości zamontowania łóżeczka i trzeba było trzymać dziecko na rękach. Dlatego bardzo ważne dla nas było dobranie rogala (niektórzy nazywają taką poduszkę fasolką), by było wygodnie zarówno dziecku jak i mamie. My wybraliśmy polecany mocno na rynku rogal firmy Motherhood, który jest większy od tradycyjnych. Dzięki temu miałam zapewnioną wygodę w czasie karmienia. Dziecko leżało na przyjemnej w dotyku welurowej poduszce, a mój kręgosłup  był odpowiednio odciążony. Przy starszych dzieciach miałam inne rogale i porównując je, uważam, że ten jest najlepszy!

Link do rogala: https://motherhood.pl/sklep/fasolka-premium-49/

Cena: 119 zł

   

Etui na pieluszki i chusteczki dla niemowląt

            Ile razy w podróży szukałam w torbie pieluszek i chusteczek dla dziecka, tego nie zliczę… dlatego uważam, że świetnym pomysłem na prezent może być na nie etui. Dzięki temu wszystko mamy w jednym miejscu i to w estetycznym opakowaniu. To dla mnie jest ważne, bo nigdy nie lubiłam iść, np. w samolocie do łazienki z pieluchą i chusteczkami na wierzchu. Zawsze chowałam je do jakiejś torebki, czy kieszeni. Teraz, mając takie fajne etui nie muszę tego robić. Polecam mocno!

Link do etui: https://muzpony.com.pl/sklep,kategorie,kat,367-etui_na_pieluszki_i_chusteczki_dla_niemowlat.html

Cena: ok. 80 zł

  

Kokon dla niemowlaka

            Kokon staje się coraz bardziej popularnym gadżetem przydatnym dla niemowlaków. Jeśli nie wszyscy wiedzą do czego może się przydać – spieszę z wyjaśnieniem. Jak widzicie na zdjęciu, z wyglądu przypomina taki mały ponton. Niemowlęta lubią ciasną przestrzeń, którą pamiętają jeszcze z łona matki. Tak więc, nawet w swoim łóżeczku mogą na początku czuć się nieswojo. Kokon zwiększa wrażenie małej przestrzeni i zapewnia im poczucie bezpieczeństwa. Oprócz tego, jeśli zdarza Wam się spać z maluchem w jednym łóżku to taki kokon sprawi, że dziecko ma swoją przestrzeń.

            Wracając do tematu podróży. Do czego taki kokon się przyda? Może bez problemu służyć jako mini mata do zabawy czy leżanka: na trawie, na plaży, na lotnisku, czy po prostu w hotelu. Ułatwi to na pewno zasypianie niemowlakowi w podróży, a rodzicom zapewni na pewno dłuższy spokój. My osobiście wybraliśmy kokon z motywami podróżniczymi. Na pewno będzie nam towarzyszyć podczas najbliższej wyprawy do Azji.

Link: https://www.facebook.com/MiszMaszbyDomi/?__tn__=-UK-R

Cena kokona: 150 zł

Kocyk

            U nas jedna z obowiązkowych rzeczy, którą nasze dzieci zabierają w podróż. Bez kocyka prawie nie ruszają się z domu. 🙂 Czują się dzięki niemu bezpieczniej i mają pewną namiastkę swojego łóżka. Obowiązkowo zabieramy kocyki dzieci na pokład samolotu. Są niezastąpione nie tylko podczas snu. Chronią też naszych małych podróżników przed często przesadnie podkręcaną klimatyzacją. Dla naszego najmłodszego globtrotera sprezentowaliśmy koc bawełniany z minky, z motywami podróżnymi. Ten przeuroczy kocyk  został uszyty na specjalne zamówienie (produkt hand made). Od razu widać jego wyjątkowość i wielką staranność włożoną w wykonanie zdawałoby się tak popularnej rzeczy.

Link: https://www.facebook.com/MiszMaszbyDomi/?__tn__=-UK-R

Cena kocyka: 125 zł

Przewodnik po Warszawie

     Niejednokrotnie obserwuję spacerujące rodziny z dziećmi. Najczęściej powtarza się obraz – przodem biegną maluchy, za nimi dostojnie kroczą dorośli. A może jakaś zmiana? Może przy okazji spaceru poznać w swoim mieście coś tylko z pozoru oczywistego? Jeśli spacer po niedzielnym obiedzie ma być równie „pyszny” jak rosół z domowym makaronem, to zapraszam poniżej.

     Zapraszam na moje kolejne odkrycie – świetną grę dla naszych pociech, dzięki której poznajemy Warszawę. Gra nie jest przeznaczona tylko dla starszych dzieci. Dostosowana jest do każdej grupy wiekowej. Rozgrywana jest na świeżym powietrzu i polega  na wspólnym rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek związanych z danym miejscem. Każda trasa (do wyboru są: Stare Miasto, place: Małachowskiego, Piłsudskiego i Teatralny oraz brzegi: Wisły i Pragi) – to dziesięć specjalnych czynności i zagadek: od pokolorowania obrazka po złamanie szyfru; od ułożenia zdania z rozsypanych sylab po rozpoznanie miejsca ze starego zdjęcia. Do każdej gry dołączona jest mapa, która pokazuje którędy mamy iść i gdzie wykonujemy konkretne zadania. Dzięki takiej zabawie dzieci mogą lepiej poznać Warszawę a my przy okazji  możemy udowodnić naszym potomkom, że mają fajnych rodziców.

Link do sklepu: https://sklep.powarszawie.com/

Cena: ok 23 zł

detektywi    detektywi przewodnik

A w środku:

przewodnik po Warszawie  zadanie wycieczka po Warszawie

Święta Bożego Narodzenia są wspaniałe, ale chyba jeszcze lepsze są przygotowania do nich.

Ze świątecznymi pozdrowieniami.

EWA

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *