Ameryka,  Dominikana 2015,  Porady,  Świat,  Tani sposób na Dominikanę,  Uncategorized

Tani sposób na Dominikanę – Bilety lotnicze

      Zapachniało już wiosną, a grzejące coraz bardziej słońce sprawia, że chce się już  zapomnieć o ponurych zimowych dniach. Niejednemu „zmarzlakowi” marzy się złocisty piasek, szmaragdowe ciepłe morze, świeże i soczyste owoce cytrusowe. Takie „luksusy”, zdawałoby się nie są osiągalne zimą dla osób ze średnią krajową. A co powiedzielibyście na tygodniowy wypad – na Dominikanę? Jestem pewien, że niejedna osoba czytająca ten tekst sięgnie momentalnie po ofertę biur podróży. I co tam znajdzie? Atrakcyjną ofertę dla leniwych i bogatych z kosztem kilkudniowej wycieczki na poziomie 5 – 8 tysięcy złotych od osoby. Pisała już o tym Ewa, a ja teraz dorzucę parę uwag.

         „Zdradzę” tajemnicę – jak spędzić parę dni na Dominikanie bez zaciągania kredytu. Oczywiście coś za coś. Podróż organizujemy sami, a nie przez biuro podróży. Zakładam, że nie śpimy w kilku gwiazdkowym hotelu  “all inclusive”, a przemieszczamy się wynajętym samochodem albo komunikacją publiczną. 🙂

     Zacznijmy od początku, czyli od najdroższej części takiej wyprawy – biletów lotniczych. Z Polski na Dominikanę można dotrzeć bezpośrednio, jednak bilety na loty czarterowe są bardzo drogie, często powyżej 3 tysięcy złotych. Czasami zdarzają się promocje. Można liczyć na ofertę first minute lub last minute za około 2 tysiące złotych. Jest to loteria, gdyż taka promocja może będzie albo nie. Dlatego zdradzając tajemnicę przedstawię sposób, który działa cały rok. Na przykład loty Tui z Brukseli. Wchodząc na stronę www.tuifly.be możemy wyszukać interesujące nas daty. Jeśli chcemy wykupić bilety na last minute to na ten moment (artykuł pisany dnia 09.04.2018) są loty na Dominikanę za 198 euro w dwie strony.

lot na Dominikanę

      Jeżeli można zaplanować urlop na późniejszy termin i polecieć np. w szczycie sezonu, gdy u nas mróz trzyma, to np. na styczeń, czy luty loty można kupić już za 298 euro (ok 1250zł) w dwie strony.  Takie bilety można znaleźć bez problemu.

lot na dominikanę

      Jak widać, jest dużo terminów za tą cenę.  Praktycznie to można znaleźć pasujące terminy na cały rok za kwotę 300 euro (ok 1260zł). Do lotów z Brukseli może również zachęcać samolot, który użytkuje przewoźnik. Jest to komfortowy Dreamliner, na pokładzie którego jest bardzo wygodnie, a wyżywienie jest wliczone w cenę biletu.

    Loty odbywają się z Brukseli. W dobie tanich linii można dolecieć tam z każdego większego miasta w Polsce. Bilety kosztują około 80 złotych w dwie strony.

lot do brukseli

Podsumowując, bilet lotniczy w dwie strony z jedną przesiadką:

  • Belgia-Dominikana – 298 euro (1250 złotych)
  • Belgia-Polska – 80 złotych

WAŻNE!

            Cena ta jest tylko z bagażem podręcznym. Dla mnie spakowanie się w 10-kilogramową walizkę, czy plecak podróżny do miejsca, gdzie jest upał nie stanowi dużego problemu. Jednak, gdy ktoś bardzo musi wziąć dużo ubrań, to trzeba doliczyć  około 400 złotych za bagaże rejestrowane na wszystkie loty.

            Jeszcze jedna rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę to przejazd z jednego lotniska na drugie. Tanie linie lotnicze z Polski do Brukseli lądują na lotnisku Charleroi Airport (CRL). Natomiast loty na Dominikanę odbywają się z głównego lotniska w Brukseli, które nazywa się Zaventem (BRU). Przejazd między lotniskami zajmuje około godziny.

Moja rada: najpierw z lotniska w Charleroi, trzeba dojechać do centrum Brukseli, najlepiej autobusem firmy Flibco (www.flibco.com). Bilety z wyprzedzeniem możemy kupić za 5 euro (ok 21 złotych) w jedną stronę.

transport między lotniskami bruksela

      Z autobusu Flibco trzeba wysiąść pod samym dworcem w Brukseli ( Bruxelles Midi ). Stamtąd, co 9 minut jeżdżą pociągi bezpośrednio na lotnisko Zavente. Koszt biletu 9 euro (ok 38złotych), czas podróży – 20 minut. Bilety można kupić w kasach na dworcu, albo wcześniej poprzez stronę www.belgianrail.be.

Podliczając koszty:

Cała podróż z większości dużych polskich miast na Dominikanę w dwie strony może wynieść:

  • Około 1446zł z bagażem podręcznym;
  • Około 1846zł z bagażem rejestrowanym.

            Przedstawiam tylko przykład, bo możliwości może być więcej. Chcąc np. trochę skrócić sobie podróż, można „polować” na promocje w LOT. Czasami bezpośredni lot z Warszawy do Brukseli na główne lotnisko, z którego odlatują samoloty Tui na Dominikanę kosztują 299zł. Wtedy odchodzi nam czas przejazdu z jednego lotniska na drugie w samej Brukseli.

            Przypominam, że ten sposób kupowania biletów działa praktycznie przez cały rok, można więc bez obawy zaplanować urlop.

            Jak już bilety lotnicze są kupione, to można zacząć planować pobyt na miejscu i zarezerwować noclegi. O tym napiszę już w drugiej części „Taniego sposobu na Dominikanę”.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.