klockownia warszawa
Inne,  Polska,  Uncategorized,  Warszawa

Klockownia

Jesienna aura za oknem raczej nie zachęca do wyjścia na dwór. Jednak, żeby nie siedzieć w domu, postanowiłam zabrać dzieci do nieznanego dla nas miejsca jakim jest Klockownia. Dla mojego syna Filipa, (po pociągach i innych pojazdach), klocki są drugą miłością. ? Z tego względu wybór był prosty. Z wielkim zaciekawieniem ruszyliśmy całą gromadką zobaczyć co się w Klockowni „kryje”.

Gdzie to jest?

W Polsce Klockownie znajdują się w trzech miastach: Gdańsku, Warszawie i we Wrocławiu. My byliśmy oczywiście w warszawskiej, bo właśnie tu mieszkamy. Z tego, co się orientuję, gdańska jest znacznie większa od tutejszej.

Warszawskie centrum wszelakich klocków znajduje się na Targówku w Galerii Renova (ul. Rembielińska 20) na pierwszym piętrze.

Co to jest?

Klockownia jest to wielka sala, w której wydzielone są strefy kreatywnej zabawy. Dzieci mają do dyspozycji klocki, które różnią się wielkością, fakturą oraz kształtem. Są one w większości na tyle bezpieczne, że można pozwolić dziecku na samodzielne harce. Tu muszę zauważyć, że na zabawę pozwalają sobie również rodzice – lecz wyłącznie pod nadzorem swoich pociech. Rzadko kiedy dorośli mogą usiedzieć z dala od klocków. Dzieci i ich opiekunowie bawią się z taką samą frajdą. ?

klockownia warszawa

Jakie są strefy?

STREFA MAŁE PALUSZKI

Jest to strefa dla najmłodszych. Znajdują się tam różne klocki dostosowane dla maluchów. Są miękkie, duże (nie ma możliwości zadławienia się), o różnych fakturach i kolorach. Największą furorę wśród dzieci robiły klocki magnetyczne o dużych rozmiarach oraz mała zjeżdżalnia, po której można było spuszczać klockowe samochodziki czy kule. Zabawa dla mojego najmłodszego Ignasia była świetna. Z wielką radością próbował łapać spuszczane po zjeżdżalni przez siostrę i brata zabawki. ?

małe paluszki
klockownia warszawa
strefa klockownia
klockownia małe dzieci
małe dzieci klocki
klocki magnetyczne duże
atrakcja w warszawie
atrakcja klocki

Strefa przeznaczona jest dla dzieci od 9 miesiąca do 5 roku życia.

STREFA NA CZTERY RĘCE

W tej strefie znajdują się wielkie klocki o różnych kształtach, tj. wałki, sześciany, mostki z dziurkami. Tutaj zabawa wymaga kreatywności i współpracy większej ilości dzieci – by coś z tych klocków powstało. Jest także duża zjeżdżalnia dwutorowa dla samochodzików.

Jest to teren, na który wstęp mają wszystkie dzieci – bez ograniczeń wiekowych.

klockownia warszawa
strefa na cztery ręce
strefa na cztery ręce

STREFA HOCKI KLOCKI

Strefa z drobnymi, różnorodnymi klockami, więc mając pod opieką małe dziecko należy być bardzo czujnym. Drobne klocki i elementy do budowania „fantastycznych” konstrukcji znajdują się w specjalnych wgłębieniach stołów oraz w szufladach.

klockownia
klockownia warszawa
klockownia

Wskazówka specjalna – nieopodal jest „punkt wzmacniający”, gdzie można między innymi napić się pysznej herbaty.

klocki warszawa

W sektorze Hocki Klocki mile są widziane dzieci od 3 roku życia. Dzieci młodsze mogą przebywać tam wyłącznie pod stałym nadzorem i opieką dorosłego.

STREFA MAJSTER W AKCJI

Wydzielone miejsce pełne ogromnych klocków w kształcie cegieł. Tutaj dzieci mają bardzo duże pole do popisu. Zauważyłam, że w tym miejscu stawiane są zazwyczaj domki albo wysokie mury. Warto mieć na oku mniejsze dzieci, by te konstrukcje nie spadły  im na głowę. Akurat te klocki są dosyć ciężkie i twarde.  

majster w akcji
atrakcja warszawska

W tym obszarze bawić się może każdy kto da radę podnosić, przenosić i układać duże klocki. Sama chętnie się tu bawiłam. ?

STREFA DEMOLKA

W tym sektorze zgromadzono największe klocki w całej Klockowni. Można stworzyć z nich wielkie budowle – aż pod sam sufit. Demolka, czyli przewrócenie całej wcześniej zbudowanej konstrukcji sprawia dzieciom największą frajdę. Tutaj także zadbano o jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, bo wszystko w tym miejscu jest bardzo miękkie.

demolka klockownia

Jest to strefa dla wszystkich.

Kilka słów podsumowania

Myślę, że Klockownia to nie tylko miejsce świetnej zabawy, ale także miejsce rozwijające kompetencje społeczne i zdolność współdziałania, twórczego, przestrzennego myślenia, logiki, wyobraźni, koncentracji oraz małej i dużej motoryki. Czas tu spędzony to czas eksperymentów i rozwijania wyobraźni. Jest to świetne miejsce do wspólnej zabawy całej rodziny. Maja, Filip i Ignaś, choć są w zupełnie różnym wieku, świetnie się razem bawili.

Dodatkowe informacje:

– Klockownia czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 20:00, natomiast w niedzielę w godzinach 10:00 – 19:00.

– Jest możliwość zorganizowania urodzin dla dziecka.

– Optymalny czas na zabawę to według mnie 2-3 godziny.

– Cennik znajdziecie tutaj: https://www.klockownia.com/page/cennik#section-4.

– W Klockowni jest mała kawiarenka, gdzie można kupić kawę/herbatę/czekoladę oraz słodkości.

Oferta gastronomiczna jest bardzo ograniczona, więc głodomory muszą coś ze sobą przynieść.

– W łazience jest przenośny przewijak dla maluszków oraz zestaw higieniczny, tj. chusteczki nawilżające.

– Wejście tylko na bosaka.

–  Kurtki, buty itp. zostawiamy w szafkach, które zamykane są na kluczyk.

– Nie można wjeżdżać wózkiem, zostawiamy go przy wejściu.

– W trakcie naszego pobytu pieczę nad bezpieczeństwem dzieci sprawowała animatorka. Chętnie bawiła się z dziećmi, zagadywała je, skutecznie reagowała w sytuacji kryzysowej. Bardzo duży plus za jej olbrzymie zaangażowanie i entuzjazm. 

kawiarnia klockownia
jedzenie klockownia
klockownia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.