wielka fabryka elfów
Atrakcje sezonowe,  Polska,  Warszawa

Wielka Fabryka Elfów

     Ameryki nie odkrywam, grudzień to czas świąt i ekscytujących przygotowań do tego magicznego okresu. Same święta są krótkie, dlatego przynajmniej ja i moja rodzina nie szczędzimy wysiłku, by tę chwilę wydłużyć przygotowaniami oraz rozmowami na przykład o Świętym Mikołaju, reniferach, dalekiej Laponii itp. Po prostu staramy się tym czasem nacieszyć jak najdłużej. Stąd pomysł, by niedzielne popołudnie spędzić w Wielkiej Fabryce Elfów.

LOKALIZACJA I DOJAZD:

Fabryka mieści się na PGE Narodowym przy ulicy Al. Księcia J. Poniatowskiego 1 w Warszawie.

Wejście bramą numer 5.

Miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane. Najłatwiej dojechać tam drugą linią metra (stacja: Stadion Narodowy). Jest także możliwość dojazdu autobusem/tramwajem, przystanek: Rondo Waszyngtona, Metro Stadion Narodowy.

Dla zmotoryzowanych są wyznaczone parkingi: podziemny (bramą nr 6, płatny 15 zł/wjazd) oraz naziemny na błoniach (płatny 10 zł/wjazd).

Stadion jest wielki i wszystkim znany, więc nie sposób go nie zauważyć, tak więc, czy samochodem, czy pieszo  z pewnością tam traficie.

jak dojść do Wielkiej Fabryki Elfów

STRONA INTERNETOWA

     Przed wizytą w Fabryce zajrzałam na ich stronę i zaczęłam przeglądać ich ofertę. Strona bardzo fajna, kolorowa i przejrzysta. Wszystkie ważne informacje są czytelne i bardzo łatwo jest odnaleźć to czego szukamy.

Ich strona TUTAJ

O CO TAM CHODZI?

     Organizatorzy świątecznych spotkań w Wielkiej Fabryki Elfów wyszli naprzeciw oczekiwaniom rodzin takich jak moja. Umożliwili dzieciom zanurzenie się w świątecznym klimacie, spotkanie z bajkowymi postaciami, a to wszystko z szansą na wyzwolenie kreatywności i „błyśnięcie” artystycznymi talentami. Zabawa w Wielkiej Fabryce Elfów polega na pomocy, której udzielają dzieci przy skompletowaniu niedokończonej zabawki. Mali pomocnicy, wspólnie z Elfami odwiedzają po kolei odpowiednie punkty wytwórni, gdzie wykonują zadania prowadzące do kolejnych części zabawki. Podróż po Fabryce zaczyna się od przedstawienia, następnie dzieci uczestniczą w rozwiązywaniu zadań, które polegają między innymi na: budowaniu z różnych elementów zabawek, przystrajaniu wózka, pisaniu listu do Świętego Mikołaja, itd. Oprócz tego dzieci uczestniczą w wyścigach samochodowych, w zabawach na dmuchanych trampolinach, czy rozwiązywaniu zagadki. Na końcu było oczywiście  spotkanie z Mikołajem.

wielka fabryka elfow

wielka fabryka elfów

Wielka Fabryka Elfów

wielka fabryka elfów

UDOGODNIENIA

    Na terenie Fabryki bardzo łatwo jest się poruszać wózkiem inwalidzkim/dziecięcym. Są windy, nie ma wysokich progów, są szerokie przejścia między kolejnymi punktami zabawy. Poza tym jest dużo miejsc siedzących, a maluszki bez problemu mogą raczkować na wyłożonych tam dywanach.

DODATKOWE INFORMACJE

Kiedy: 25.11-22.12.2017

Cena: 49,99 lub 69,99 zł w zależności od dnia, więcej informacji TU.

Szatnia: darmowa, obsługiwana przez  Elfy

Sklepy: w trakcie zabawy jest czas na odpoczynek, jest możliwość skorzystania z usług kawiarni i zakupu małej pamiątki.

Czas: na pobyt w tym miejscu trzeba przeznaczyć około 3 godzin. Dzieci są intensywnie angażowane przez Elfy, więc czas szybko im leci. 🙂

Co zabrać: wygodne i lekkie ubranie oraz łatwo zakładane/ściągane buty.

Miejsce: Warszawa, Katowice, Gdańsk

Godziny: jest możliwość wejścia co pół godziny, wchodzi się grupami.

Wiek: uważam, że te miejsce przeznaczone jest głównie dla dzieci od 3 do 6 roku, choć dwuletnie, czy siedmioletnie także znajdą coś dla siebie.

PODSUMOWANIE

     Moja córka (7 lat) fajnie się bawiła, jednak stwierdziła, że „jest to impreza dla małych dzieci”. Z mojej strony, spodziewałam się większego rozmachu,  pokaźnej dekoracji, bajkowości z dźwiękami świątecznymi. Brakowało mi takiego „WOW”- to przecież „fabryka”. Obserwując młodsze dzieci widziałam, że są one zachwycone i świetnie się bawią. Tutaj chciałabym zwrócić uwagę na świetną robotę animatorów – Elfów. Widać było ich pełne zaangażowanie – stuprocentowy profesjonalizm. Żadne dziecko nie było pozostawione same sobie.

wielka fabryka elfow

CZY MY TU WRÓCIMY?

     Jeśli w kolejnych latach znowu pojawi się w Warszawie Wielka Fabryka Elfów, to chętnie skorzystamy, tym bardziej, że mój synek będzie starszy.  🙂

8 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.