Proces odbioru i zdania kampera
Ameryka,  Kamper,  Świat,  Uncategorized,  USA - Zachodnie Wybrzeże - 2020

Proces odbioru i zdania kampera

Poniższy artykuł dedykuję tym, którzy jeszcze nigdy nie mieli styczności z wypożyczeniem kampera. Mam nadzieję, że dzięki poniższym informacjom o procesie odbioru i zdania kampera, będzie łatwiej i mniej stresująco przebrnąć przez całą procedurę.

Zacznę od tego, że wypożyczenie kampera rezerwuje się dużo wcześniej, jeszcze przed wyjazdem (za pomocą Internetu). Wcześniej dokonuje się płatności za wypożyczenie, ustala termin wynajmu oraz zamawia wszystkie dodatki, tj. pościel, naczynia, itp.

ODBIÓR KAMPERA

Po pojawieniu się w wypożyczalni, załatwia się praktycznie takie same formalności jak przy wypożyczaniu zwykłego samochodu osobowego – czyli podpisanie umowy. Z pewnością przy tej okazji obsługa będzie namawiać na dodatkowe usługi, więc trzeba być asertywnym i odmawiać, jeśli nie jest się mocno tym zainteresowanym.

Potrzebne dokumenty:

  • Prawo jazdy – polskie, nie trzeba mieć międzynarodowego.
  • Karta kredytowa – pobierają z niej kaucję, więc trzeba wcześniej wiedzieć jaki limit przygotować. W naszym przypadku pobrali 500 dolarów.

Po podpisaniu wszystkich dokumentów zaczyna się sesja szkoleniowa. Szczególnie dla tych, którzy nigdy nie prowadzili kampera. Jednym z ważniejszych elementów szkolenia jest film instruktażowy, który obowiązkowo musi być obejrzany. Jeśli wynajmujący nie zrobił tego wcześniej, to czeka go półgodzinny seans w specjalnie do tego przystosowanej sali.

Link do filmu z instruktażem: https://www.youtube.com/watch?v=GKdr4Z1LBKY

W następnej kolejności idzie się razem z obsługą do wyznaczonego kampera. Wynajmujący wraz z pracownikiem wypożyczalni sprawdza przede wszystkim poziom paliwa oraz gazu. Dodatkowo sprawdzany jest: ogólny stan pojazdu, sprawność urządzeń hydraulicznych i elektrycznych, działanie generatora, stan ilościowy wyposażenia stałego i tego zamówionego dodatkowo. Na koniec spisywany jest przebieg pojazdu. Dostaje się również skrótowy instruktaż obsługi pojazdu. W tym czasie można się dopytać o nurtujące sprawy dotyczące kampera.

Wszystkie defekty, takie jak: rysy, wgniecenia, pęknięcia należy zgłosić i dopilnować, by było opisane w umowie. Nie należy się zgadzać na poinformowanie tylko ustne, bo przy oddawaniu kampera można nie udowodnić tego, że zostało to wcześniej zgłoszone.

To tyle, jeśli chodzi o odbiór kampera. Na wszystkie powyższe formalności powinno się zarezerwować około 1.5 godziny, oczywiście jeśli nie będzie żadnych komplikacji.

ODDAWANIE KAMPERA

Zanim wakacyjny wehikuł oddamy do wypożyczalni, należy wcześniej się spakować i wszystko posprzątać. Nie mam na myśli dokładnego szorowania, jednak  powinno być schludnie, bez zostawiania jakichkolwiek śmieci.

Oddanie pojazdu przebiega szybko i bardzo sprawnie. Na zdanie kampera zarezerwowaliśmy pół godziny. Jednak już po 15 minutach byliśmy tak naprawdę wolni.

Przy oddawaniu domku na kółkach, pracownik obsługi sprawdza liczniki, ogólny stan pojazdu (bardzo powierzchownie). Następnie należy podejść do kasy, by się ostatecznie rozliczyć.

Kaucja oddawana jest zazwyczaj kolejnego dnia. U nas było troszkę inaczej, bo formalności załatwialiśmy w sobotę, natomiast zwrot mieliśmy w poniedziałek.

Mimo, że nam zwrot pojazdu przebiegł szybko, polecałabym jednak zarezerwowanie na to większą ilość czasu (2-3 godziny). W wypadku problemów z rozliczeniem, lepiej nie ryzykować, że np. samolot powrotny nam ucieknie, o ile tego dnia wraca się do domu.

Jak widać, odbiór i zwrot kampera nie jest tak skomplikowany i problematyczny.

Ciekawa jestem Waszych doświadczeń, podzielcie się nimi w komentarzu!

Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie warto w USA wypożyczyć kampera, jak to zrobić i ile to kosztuje to zapraszam do przeczytania artykułu TUTAJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.