Europa,  Fuerteventura,  Uncategorized

Betancuria

            Betancuria to bardzo urokliwe miasteczko, które było pierwszą stolicą Fuerteventury. Założone zostało przez Jeana Béthencourta w 1405 roku w jej centralno-zachodniej części.  Położenie tego miasteczka nie było przypadkowe, gdyż otoczenie gór miały na celu ochronę przed piratami. Jednak w 1593 roku miasteczko zostało doszczętnie zniszczone właśnie przez piratów, a ludzie zostali wzięci do niewoli. Minęło dużo czasu zanim miasto odbudowano.

            Obecnie miasteczko zamieszkuje około 600 mieszkańców, którzy żyją głównie z turystyki. Miejsce jest bardzo klimatyczne. Domki są niskie, w większości białe i otoczone są pięknymi ogrodami, a wąskie i urokliwe uliczki wręcz zachęcają do spaceru.

            Głównym punktem Betancurii jest zabytkowy kościół Iglesia de Santa María, który został zbudowany przez założyciela miasteczka. Niestety, podczas wcześniej wspomnianego najazdu piratów został doszczętnie zniszczony. Dopiero w XVII wieku kościół został odbudowany. Budowla jest jednym z niewielu zachowanych zabytków pochodzących z okresu renesansu na Wyspach Kanaryjskich.

Betancuria

            Będąc tam można było także zwiedzić Muzeum Archeologiczno – Etnograficzne, jednak pojawiliśmy się tam o późnej porze i było ono już zamknięte.

            Miasteczko niejednokrotnie pokazywane w katalogach turystycznych dotyczących Fuerteventury trzeba według nas zaliczyć, choćby tylko dla spaceru. Urok tego miejsca jest niepowtarzalny i warto było tu zajrzeć. Polecamy gorąco to miejsce!

Betancuria

Betancuria

stolica Fuerteventury

 

  • Cena: 0 zł
  • Czas zwiedzania: około 1 godziny.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.