infoloty
Tanie podróżowanie,  Uncategorized

Infoloty.pl – praktyczne informacje

Przygotowanie do podróży to w dużej części zabezpieczenie transferu i noclegu.  Znalezienie jak najtańszego przelotu, czy hotelu jest sporym wyzwaniem. Szukanie biletów na stronie każdego przewoźnika lotniczego nie napawa optymizmem. Trudności sprawiają, że często rezygnuje się z zorganizowania wyjazdu na własną rękę i korzysta z usług biura podróży, gdzie ceny są, jak wiadomo, znacznie wyższe.

Wiele osób pyta się mnie w wiadomościach prywatnych lub w komentarzach pod postami, gdzie wyszukuję tak tanie bilety i noclegi.  Pomyślałam więc, że podpowiem wszystkim zainteresowanym, jak sobie ułatwić przygotowanie tej ważnej części podróży, w dodatku w przedziale niskobudżetowym.

Zdradzam sekret. ?

 Jednym ze sposobów jest po prostu korzystanie z wyszukiwarki Infoloty.pl.

Co to jest?

Jest to porównywarka cen: biletów lotniczych, hoteli, parkingów, na których można  zostawić na dłużej swój samochód. I to wszystko o zasięgu globalnym – na całym świecie. Dzięki temu nie muszę „wchodzić” na każdą stronę przewoźnika, hotelu, czy firmy obsługującej parkingi oddzielnie. Dodatkowo, wszelkie promocje są widoczne na stronie, więc można mieć pewność, że niczego atrakcyjnego nie przegapimy.

Jak to wygląda?

Obsługa wyszukiwarki jest bardzo prosta.  Osoba, która pierwszy raz się na niej zaloguje, także świetnie sobie poradzi. W wyszukiwarce są jasno nazwane kategorie opisujące konkretne usługi: loty, hotele, parkingi i podróże grupowe. No i bardzo istotne – promocje i alerty cenowe.

 

infoloty

Bilety lotnicze

Zacznę od lotów, które są według mnie pierwszym i najważniejszym punktem przy organizacji wyjazdu. Wprawdzie obecnie nie szukam żadnego lotu, bo mam już zaplanowany i zabukowany wyjazd, ale dla przykładu poszukam lotu na Majorkę w początkach stycznia. Jako miejsce wylotu wybieram warszawskie lotnisko. W następnej kolejności zaznaczam przykładowy termin, 9-14 styczeń. Na koniec klikam na opcję +/- 3 dni, ponieważ nie mam sztywno określonego terminu. Ustawiam to wszystko w wyszukiwarce, wyskakują mi wtedy wszystkie propozycje lotu.

infoloty.pl

Dodam, że po ukazaniu się propozycji, wyświetlają się dodatkowe filtry, dzięki którym można zawężać poszukiwania. Najtańszy bilet w tym czasie znalazłam za 668 zł od osoby z jedną przesiadką.

wyszukiwarka lotow

Kwota w miarę przyzwoita, ale pomyślałam, że warto jeszcze wejść do rubryki z promocjami (w pasku na górze, obok kategorii LOTY). Jakież to było zaskoczenie, gdyż okazało się, że w tym terminie są bilety w promocyjnej cenie za….43 złote od osoby!! W dwie strony od osoby w tym terminie co chciałam i BEZ PRZESIADKI. Oczywiście były też bilety promocyjne w innych terminach. Jeden minus to wylot z Berlina, ale dla mnie to nie jest aż tak znaczący problem.

Co dalej?

Nacisnęłam „SPRAWDŹ OKAZJĘ” i wyszukiwarka przekierowała mnie na stronę ze szczegółowymi ofertami. Tam uzyskałam informację na temat pełnej płatności, tzn. łącznej kwoty za bilet oraz opłaty lotniskowe i serwisowe. Jest też opcja wykupienia od razu ubezpieczenia zdrowotnego (klikając w rubrykę „więcej korzyści” otrzymałam więcej informacji, czego dotyczy ubezpieczenie oraz jakie kwoty zostały w nim uwzględnione).

 

Po przejściu do kolejnego etapu kupowania biletu, wpisałam dane swoje i całej rodzinki oraz zadeklarowałam jaki bagaż będziemy mieć ze sobą. My zazwyczaj latamy z bagażem podręcznym, więc nie straszna nam jest opcja wybrania małego bagażu. Za większy bagaż była oczywiście dopłata. Na tej samej stronie dokonałam płatności i… już! ? Bilety kupione!

Nocleg

Po kupieniu biletów lotniczych, zaczęłam przeglądać oferty noclegów w stolicy Majorki. Byłam już tam raz z Maćkiem, więc mniej więcej orientowałam się, w jakich rejonach najlepiej szukać.

W tym przypadku weszłam na kategorię „Hotele”, gdzie uzupełniłam wszystkie podstawowe informacje.

wyszukiwarka infoloty.pl

 

Po wyświetleniu noclegów w danym terminie ustawiłam sortowanie ze względu na cenę. Wygląd hotelu nigdy nie był dla nas priorytetowym powodem wyboru. Bardziej liczyła się schludność, bliskość do centrum oraz CENA. Basen i inne atrakcje nie były mi potrzebne.

wyszukiwarka hoteli

Po szybkim przejrzeniu, bez problemu znalazłam to czego szukałam.

infoloty hotel

Cena nie najniższa, ale za to w samym centrum. Myślę, że kwota 2317 złotych za 5 osób, za 5 dni jest całkiem znośna. Apartament wygląda też całkiem nieźle. Biorę!

Plusem wyszukiwarki noclegu jest bogata galeria, możliwość sprawdzenia wszystkich udogodnień oraz ustawienia bardzo szczegółowej filtracji.

Alert cenowy

Kolejna kategorią, która znajduje się wśród głównych zakładek na stronie Infoloty.pl jest alert cenowy. Nigdzie indziej nie widziałam takiej opcji! Dzięki tej zakładce, po określeniu kierunku, daty, maksymalnej kwoty za bilet lotniczy jaką jesteśmy w stanie zapłacić, wyszukiwarka prześle na podany adres e-mailowy oczekiwaną przez nas informację. Na przykład, gdy w systemie Infoloty.pl pojawią się bilety spełniające wszystkie podane kryteria, otrzymamy taką wiadomość na skrzynkę pocztową. Jest to mega ułatwienie, bo nie trzeba na bieżąco śledzić strony.

alert cenowy

Parkingi

Ile razy w wiadomościach prywatnych padało pytanie o parkingi przy lotnisku nie jestem w stanie nawet zliczyć. ? Przychodzę tutaj z pomocą! Wyszukiwarka Infoloty.pl ma w swojej ofercie wyszukiwarkę najlepszych opcji, jeśli chodzi o parkingi znajdujące się przy lotniskach. Niestety, na razie tylko w Polsce.

parking przy lotnisku

Dla przykładu, wpisałam datę wylotu i odlotu, nazwę lotniska warszawskiego. Wyskoczyło mi kilka ciekawych ofert. Najtańszy pakiet, w cenie 75 złotych za 6 dni. W tej cenie zapewniony jest parking pod stałym monitoringiem w odległości 350 metrów od lotniska, transport pod samą halę odlotów oraz ubezpieczenie od ewentualnej kradzieży. Niewiele droższe pakiety mają dodatkowe udogodnienia, tj. bliżej położony parking, szersze ubezpieczenie, czy ochrona od zdarzeń parkingowych (sytuacyjnych i pogodowych).

Co jeszcze warto wiedzieć o wyszukiwarce Infoloty.pl?

Jest możliwość rezerwacji grupowej biletów lotniczych – powyżej 10 osób. Dzięki temu ma się gwarancję, że cała grupa będzie razem lecieć jednym samolotem.

Mam nadzieję, że  wyszukiwarka Infoloty.pl bardzo ułatwi każdemu zorganizowanie podróży na własną rękę.  Przyznam, że takie serfowanie na stronie Infoloty.pl sprawia mi wiele frajdy. Uwielbiam ten moment, gdy stwierdzam, że tak tanio zorganizowałam wyjazd.

7 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.