zielony labirynt
Atrakcje sezonowe,  Polska,  Warszawa

ZIELONY LABIRYNT W NIEPORĘCIE

Mimo natłoku zajęć i obowiązków, staramy się uczyć dzieci, że najlepiej wypoczywa się aktywnie. Korzystając z ostatnich pięknych i słonecznych dni lata, postanowiliśmy odwiedzić podwarszawski Zielony Labirynt w Nieporęcie.

Niektórzy mogą zastanawiać się co to właściwie jest, co się kryje pod tą nazwą. Już wyjaśniam! Jest to wielkie pole kukurydzy mające 15000 tysięcy metrów kwadratowych. To jedyna tego typu atrakcja na Mazowszu. O co tam chodzi? O tym można przeczytać w dalszej części artykułu.

JAK POWSTAJE LABIRYNT

Na wyznaczonym terenie siana jest kukurydza. Później, gdy podrasta do około 80 centymetrów wysokości, są w uprawie wycinane ścieżki. Co ciekawe, do ustalenia trasy są zaangażowani specjaliści, tj. architekci krajobrazu. Dzięki temu, labirynt tworzy pogmatwaną, ale spójną całość. Do tworzenia tej atrakcji została wykorzystana kukurydza pastewna, gdyż jest wyższa niż tradycyjna kukurydza cukrowa (i goście jej nie zjedzą 😄). Może osiągnąć nawet 4 metry wysokości. Będąc tam we wrześniu, oceniliśmy, że ma około 2,5 metra.

zielony labirynt

labirynt kukurydzy nieporęt

NA CZYM POLEGA ZABAWA?

Przy wejściu do “Zielonego Labiryntu” dostaje się jego mapkę z zaznaczonymi 6 punktami, które ułatwiają poruszanie się. Ciekawostką jest to, że w tych orientacyjnych miejscach umieszczone są zaskakujące informacje na temat kukurydzy.

labirynt kukurydzy

labirynt kukurydzy

labirynt warszawa

Zadaniem uczestnika gry jest odnalezienie 12 budek z pieczątkami, którymi należy podstemplować mapę. Informacje na temat lokalizacji tych budek nie są zamieszczone na planie labiryntu, więc trzeba wykazać się niezłą orientacją w terenie i tak przejść cały gąszcz, by znowu nie trafić na to samo miejsce. Zabawa dla całej rodziny – murowana!

labirynt kukurydzy warszawa

labirynt nieporęt

zielony labirynt

labirynt kukurydzy

zielony labirynt

Przejście przez cały kukurydzianą plątaninę trwa różnie, zależnie od sprytu uczestnika. Jedna osoba może w pół godziny zdobyć wszystkie pieczątki, innej zajmie to nawet 2 godziny. Najważniejsze jest to, by się wyrobić do zamknięcia, czyli do godziny 20. Oczywiście nie trzeba po wejściu do labiryntu zdobyć wszystkich odznak. Można zabawę rozłożyć na etapy i w międzyczasie posilić się, czy skorzystać z innych atrakcji, o których przeczytacie później. Bilet nie jest ograniczony czasowo, więc można wchodzić tam wielokrotnie danego dnia. Co ciekawe, mniej więcej co 2 tygodnie zmieniane są ustawienia budek ze stempelkami, więc można ćwiczyć swoją orientację w terenie niezliczoną ilość razy.

Dodam jeszcze, że nie trzeba się martwić, że się zgubimy i nie damy rady wyjść. Oprócz mapy i wcześniej wspomnianych punktów orientacyjnych, są też wyjścia ewakuacyjne. Poza tym odgłosy ruchu ulicznego mogą wspomóc orientację i określić „ratujący życie” kierunek. O wszelkich możliwych drogach ewakuacyjnych, uczestnicy zabawy są informowani przy zakupie biletu wstępu.

Nagroda za zdobycie wszystkich pieczątek:

zielony labirynt

INNE ATRAKCJE NA TERENIE ZIELONEGO LABIRYNTU

Po zakończeniu zabawy w labiryncie albo w czasie przerwy warto skorzystać z dodatkowych atrakcji. Do wyboru są:

STRZELNICE, GDZIE MOŻNA POSTRZELAĆ Z ŁUKU

ZIELONY LABIRYNT

WIELKA PIASKOWNICA Z DASZKIEM

zielony labirynt w Nieporęcie

STOSY SIANA, PO KTÓRYCH DZIECI CHĘTNIE SKACZĄ (TZW.SŁOMOWISKO)

labirynt kukurydzy

LEŻAKI I MIEJSCA DO SIEDZENIA

ZIELONY LABIRYNT

MIEJSCA NA OGNISKA

LABIRYNT KUKURYDZY WARSZAWA

PUNKT WIDOKOWY NA CAŁY LABIRYNT KUKURYDZY

zielony labirynt

Wszystko jest w ramach biletu, więc nie ponosi się z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Oprócz wymienionych atrakcji, na terenie Zielonego Labiryntu znajduje się punkt gastronomiczny, gdzie można zamówić drobne przekąski tj. zapiekanki, frytki lub napoje. Niestety, trzeba mieć gotówkę.

zielony labirynt pod warszawą

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 • Opłaty: bilet normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, pakiet 2+1 – 50 zł, pakiet 2+2 – 60 zł (kolejny uczestnik 20 zł). Ulgowy przysługuje osobom do 16 roku życia. Dzieci do 4 lat wchodzą za darmo.

labirynt kukurydzy

 • Maluszki najlepiej brać do chusty/nosidła, ale ścieżki są na tyle szerokie, że dadzą sobie radę także osoby z wózkami. W czasie naszego pobytu widzieliśmy zarówno osobę na wózku inwalidzkim jak i mamy z dziecięcymi wózkami.

zielony labirynt

 • Labirynt znajduje się blisko Warszawy, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego. Najlepiej jest tam dojechać autem, ale można też dojechać autobusami numer 705 i 735.
 • Na terenie Zielonego Labiryntu znajduje się bezpłatny parking.
 • Jest to fajne miejsce na zrobienie sesji zdjęciowej.

zielony labirynt

 • Nie wolno zrywać kukurydzy. Poza tym, tak jak można było przeczytać na początku artykułu, to jest kukurydza pastewna.

zielony labirynt

 • W punkcie gastronomicznym można płacić tylko gotówką.
 • Na terenie Zielonego labiryntu są ubikacje, tzw. Toj Toj.
 • Adres: ul. Jana Kazimierza 223, 05-126 Nieporęt
 • Warto zabrać ze sobą koc piknikowy, jakieś zabawki do piaskownicy czy piłkę i zostać tam na cały dzień. Dzieci świetnie się bawią, aż nie chce się stamtąd wychodzić. No i koniecznie trzeba zabrać ze sobą kiełbaski! Kije ogniskowe do pieczenia kiełbasek są. 😊
 • Jest to atrakcja sezonowa, działająca w okresie lato-jesień.
 • Więcej informacji znaleźć można TU.

Jeśli szukacie innych, równie atrakcyjnych miejsc na łonie natury, to polecam także Farmę Dyń w Wilanowie (artykuł o tym miejscu znajdziecie TU).

10 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.