Kuba
Kuba 2015-2016,  Świat,  Uncategorized

8 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ SIĘ NA KUBĘ

      Na Kubie byliśmy dwa razy. To niesamowity kraj. Urzekła nas na tyle, że wciąż chcemy tam wracać. Ta wyspa ma wszystko co karaibskie, a kultura kubańska jest nie do podrobienia i niespotykana gdzie indziej. Bardzo długi czas była izolowana od świata Zachodu, dlatego chcielibyśmy Was zachęcić do zwiedzenia tego pięknego kraju, póki autentyczność Kuby nie zacznie blednąć, a komercja nie zniszczy tego, co tam najpiękniejsze. Otworzone zostały niedawno granice dla Amerykanów, tak więc wraz z nią napłynie zapewne masa turystów.

Poznaj 8 powodów, dla których według nas warto odwiedzić Kubę.

 

1. Hawana

To miasto jest dla nas numerem jeden, najpiękniejszą stolicą, z najwspanialszym klimatem, niespotykanym w innych miejscach. Warto zatrzymać się w tym miejscu na przynajmniej dwa dni, by choć trochę poczuć   atmosferę tego miasta. Dodam jeszcze, że stare miasto La Habana Vieja jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

havana

2. Muzyka kubańska

Mówi się, że Kubańczycy to najbardziej muzykalny i roztańczony naród na świecie. To właśnie z Kuby pochodzą takie gatunki taneczne jak salsa, rumba, czy cha-cha. Na każdym kroku można usłyszeć  muzykę i widać, że Kubańczycy bardzo lubią przy niej się bawić.

muzyka w Havanie

kubańczycy

3. Zabytkowe samochody

Pierwsze co zobaczyliśmy przy wyjściu z lotniska to piękne zabytkowe amerykańskie samochody z lat 40-50. Jest to symbol Kuby, a dla miłośników motoryzacji to po prostu raj. Na każdym kroku można zobaczyć przejeżdżające amerykańskie auta. Czasem także nasze maluchy! 😉 Oczywiście przejażdżka zabytkowym kabrioletem to był nasz must have!

auta na Kubie

samochody na Kubie

maluch na Kubie

4. Trinidad

Piękne i kolorowe miasto, prowincjonalna atmosfera, w którym czas zatrzymał się w latach 50-tych. Brukowane uliczki, zapach cygar, muzyka w każdym zaułku, kolorowe budynki, a przede wszystkim sympatyczni ludzie. Miasto, tak jak Hawana, wpisane jest na światową listę UNESCO. Obowiązkowy punkt w przewodnikach po Kubie.

Trinidad

Trinidad

5. Bajeczne plaże

Najpiękniejsze są według nas na Cayo Guillermo. Mało znane miejsce, super droga wiodąca na tę wyspę, biały i drobny piasek, turkusowy odcień wody oraz mało ludzi (Kubańczycy nie mają tam wstępu oprócz pracowników). Idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi.

droga do Cayo

Cayo Guillermo

6. Sklepy

Są dwa rodzaje sklepów: dostępne dla Kubańczyków i tylko dla turystów. W pierwszym, Polacy, którzy przeżyli czasy komunistyczne mogą doznać deja vu. Puste półki w sklepach, brak wyboru produktu. My osobiście nie pamiętamy tych czasów, gdyż byliśmy zbyt mali, dlatego dla nas było to także duże przeżycie zobaczyć to, o czym nasi rodzice i dziadkowie opowiadali.

Sklepy na Kubie

sklepy na Kubie

 

7. Cygara i rum

Dla osób, które lubią cygara i rum to jest raj na ziemi. To właśnie na Kubie powstają najlepsze na świecie cygara i rumy. Najlepsze mojito na bazie rumu Havana Rum piliśmy właśnie na Kubie. Cygara nie paliliśmy, ale warto kupić je dla najbliższych jako upominek.

Havana Club rum

8. Ludzie

Najlepsze zostawiłam na końcu. 😉 Ludzie, mimo biedy, są pogodni i radośni. Kubańczycy są bardzo przyjaźni dla turystów i wiele razy chętnie służyli nam pomocą. Są mocno wyluzowani, mimo biedy cieszą się swoim życiem i zarażają innych wielkim optymizmem.

Kuba

Kuba

Zachęciliśmy Cię do odwiedzenia tego miejsca? A może czegoś jeszcze brakuje na tej liście?

Pozdrawiamy

Ewa i Maciej

 

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.